مدیریت

اگر شما بهترین رسپی را داشته باشید، و مجموعه شما از یک دکوراسیون ویژه بهره ببرد و تجهیزات شما کاملا مدرن و صنعتی باشد هرگز نمی توانید از موفقیت مطمئن باشید.

مدیریت مهمترین حلقه ای موفقیت در هر فست فود یا رستوران می باشد. برخی از فست فودهای کوچک توسط مالک مجموعه مدیریت می شود که هم مالک هستند و هم مدیر. اما در مجموعه های بزرگ شرایط متفاوت است و گاها توسط چندین مدیر ارائه می شود.

 مدیران در رستوران یا فست فود باید عموما به موارد زیر مسلط باشند:


استخدام پرسنل فست فود :

زیرا در فست فودها و رستورانها نرخ تغییر شغل پرسنل بالاست و شما باید یک سیستم جذب نیروی دائمی داشته باشید.

آموزش پرسنل فست فود :

با توجه به نرخ تغییرات در پرسنل فست فود و همچنین منوهای متفاوتی که در رستورانها و فست فودها وجود دارد، شما باید بتوانید در کمترین زمان پرسنل خود را آموزش دهید.

حسابداری فست فود :

مهمترین عامل در سود آوری رستوران و فست فود وجود یک سیستم حسابداری فعال و دقیق می باشد که باید توسط مدیریت کنترل گردد.

آشپزی فست فود :

بهتر است مدیران رستوران ها و فست فودها در حد نیاز به فرآیند آشپزی مسلط باشند. این مهم باعث اقتدار مدیریت یک مجموعه می گردد.

رفتار حرفه ای در فست فود :

مدیر باید بتواند با مشتریان، پرسنل، تامین کنندگان و سایر افرادی که با مجموعه در تماس هستند ارتباط برقرار گرده و سیستم را مدیریت نماید.

تبلیغات فست فود :

مدیر فست فود یا رستوران باید به حد کافی از تبلیغات اطلاع داشته و بتواند در این راستا به مجموعه کمک کند.

تصمیم گیری در فست فود :

مهمترین وظیفه مدیر یک مجموعه تصمیم گیری می باشد. مدیر یک مجموعه باید بتواند در کمترین زمان بهترین تصمیم را بگیرد.

یک مدیر می تواند که آشپزی را به کسی بسپارد یا در هر حوزه ای از افراد متخصص کمک بگیرد، ولی تصمیم گیری موردی است که نمی توان به هیچ کس محول کرد و باید خود مدیر در این حوزه تصمیم بگیرد.

در مقالات سلسله ما سعی خواهیم کرد که به علاقه مندان در حوزه رستوران، فست فود و کافی شاپ آموزش های لازم را بدهیم. قطعا این آموزش ها اگر با تجربه واقعی در محل کار توام گردد می تواند اثرات بهتری داشته باشد.

  • با عضویت در خبرنامه ما از آخرین رسپی ها مطلع شوید.