رسپی فست فود

رسپی (recipy) به معنی  دستور تهیه می باشد. 

رسپی ( recipy) یا دستور تهیه که در آشپزی بسیار مرسوم و مورد استفاده است، بحث اصلی ما در این مطلب می باشد.

اگر شما جزء کسانی باشید که قصد راه اندازی فست فود را داشته باشید، قطعا در برنامه اولیه خود اهمیت و جایگاه ویژه ای برای رسپی فست فود خود  لحاظ خواهید نمود. اصولا کسانی که قصد راه اندازی فست فود را دارند از منابعی همچون: وب سایت های آشپزی، مجله های آشپزی یا حضور در دوره های آموزشی در این حوزه به جمع آوری اطلاعات می پردازند.

رسپی یا دستور تهیه از موارد زیر تشکیل می شود:

مقدار مواد لازم

روش آماده سازی

روش پخت

روش درسینگ


مقدار مواد لازم:

قطعا برای تهیه هر یک از غذا ها در فست فود شما نیازمند داشتن گرماژ مواد اولیه در رسپی فست فود خود می باشید. البته شاید شما هم به برخی از فست فودها مراجعه نموده باشید که در هر بار مراجعه و سفارش یکسان غذا، با طعم های متفاوتی روبرو می گردید. این اتفاق معمولا در فست فودهایی رخ می دهد که آشپز بدون استفاده از ترازو اقدام به تهیه غذا می نماید. پس بهتر است برای داشتن طعم و مزه پایدار و استاندارد به گرماژ مواد اولیه توجه لازم را بنمایید.

روش آماده سازی:

غذاها معمولا در فست فودها ابتدا وارد واحد آماده سازی یا پرپ می شوند. در این مکان مواد اولیه فرآوری شده و به آشپزخانه تحویل داده می شود. مواد اولیه در این مرحله ممکن است مزه دار شده یا به شکلهای مختلف اسلایس شود. فست فودهای موفق عموما واحد آماده سازی قویی دارند.

روش پخت:

بعد از آماده سازی مواد اولیه وارد آشپزخانه می شوند که در آنجا غذاها با تجهیزات مختلف فست فود پخته و آماده می شوند. این مرحله معمولا در جلوی دید مشتریان صورت می پذیرد، که آشپزهای خلاق در اینجا اقدام به ارائه نمایش های جذابی می نمایند.

روش درسینگ:

درسینگ یا گارنیش همان تزئیناتی است که شما با غذا مشاهده می کنید. این مرحله مرحله پایانی، قبل از ارائه محصول به مشتریان می باشد.

آموزش رسپی و منوی غذای فست فودی

آموزش رسپی و منوی غذای فست فودی

اصولا منو در فست فود نقش اطلاع رسانی را دارد این اطلاعات می تواند شامل: نام فست فود، مکان فست فود، نوع غذاها، قیمت غذاها و شماره تماس و در سطح بالاتر فست فودهای حرفه ای اطلاعات بیشتری به مشتریان خود می دهند که شامل: محتویات غذاها، عکس غذاها، جدول ارزش تغذیه ای غذاها و … باشد.
ادامه مطلب
دوشنبه, 03 اردیبهشت,1397/تعداد نمایش ها (396)/نظرات (0)/ رتبه مطلب: 1.0
کلمات کلیدی:
RSS
  • با عضویت در خبرنامه ما از آخرین رسپی ها مطلع شوید.