از آنجایی که نقشه های فاز یک ساختمان شامل اطلاعات لازم برای شروع پروژه نمی شوند،مثلا در آنها نوع فونداسیون ها،مسیر لوله ها،جنس دیوارها،جنس درها و پنجره ها،مواد لازم برای ساخت کف،مکان قرار گرفتن چراغ ها مشخص نشده است.به همین دلیل برای بهتر مشخص کردن این علائم از نقشه های فاز 2 استفاده می کنیم.نقشه های فاز 2 ساختمان از موارد زیر تشکیل می شود،این موارد به ترتیب در زیر آورده می شود :


مورد اول نقشه های فاز 2 معماری فست فود :

این دست نقشه ها بوسیله مهندس معمار طراحی و تولید می شود و در این نقشه مشخصه های کامل مواد و مصالح بکاررفته در بنا و جزییات مشخصات اجرایی بخش های گوناگون نشان داده شده است.

 

مورد دوم نقشه های فاز دو سازه فست فود :

این نقشه ها بوسیله مهندس بدست می آید و اندازه های فونداسیون ها،ستونها و تیرها و پوشش سقف ها را ارائه می دهد.

 

مورد سوم نقشه های تاسیسات مکانیکی  فست فود :

این دست نقشه ها بوسیله مهندس مکانیک بوجود می آید و به معرفی سیستم های آبرسانی،دفع فاضلاب و سیستم گرمایش ساختمان می پردازد.

 

نقشه های تجهیزات الکتریکی فست فود :

این نقشه بوسیله مهندس برق کشیده می شود و سیستم ها و تجهیزات روشنایی و پریز و کلید و تلفن ساختمان را مشخص می کند.البته همه این نقشه ها توسط مهندس معمار زیر نظر گرفته شده و در انتها به عنوان نقشه اجرایی در اختیار مجریان پروژه قرار می گیرد.

 

نقشه کشی فاز 2 فست فود :

پیش از شروع به کشیدن نقشه فاز 2 بایستی طراحی اولیه اش را داشته باشیم.البته برای اینکار بایستی پلان نقشه مورد نظر را در اختیارمان داشته باشیم و البته پس از این مرحله می توانیم نقشه های بعدی مان را هم طراحی کنیم. پس از انجام این مرحله به مرحله بعدی می رسیم که در این مرحله نیاز به اطلاعاتی در مورد استاندارد ها و اقلیم و مقررات طراحی و کشیدن طرح نیاز داریم.